Kim jestem

DSC_0173

Urodziłem się 26 stycznia 1981 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Jednak to Wrocław jest mi szczególnie bliski. Tutaj mieszkam z moją żoną Anną i synami Ignacym i Ksawerym, tutaj też skończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym (dawniej Akademii Ekonomicznej). W stolicy Dolnego Śląska stawiałem pierwsze kroki w dziedzinie samorządności i przedsiębiorczości. Posłem zostałem w 2007 roku, zaufało mi niemal 5 tysięcy wyborców. W wyborach w 2011 roku udało się podwoić ten wynik, startując z 10 miejsca listy Platformy Obywatelskiej, w 2015 r. oddało na mnie swój głos ponad 12 tysięcy Dolnoślązaków.

Lata pracy w parlamencie sprawiły, że zdobyłem doświadczenie, dzięki któremu wiem, jak jeszcze skuteczniej zabiegać o rozwiązanie ważnych dla mieszkańców regionu spraw. Na mojej stronie internetowej znajdą Państwo raport z mojej działalności.


Przypomnę w skrócie, jak to się stało, że mogę pełnić obecnie funkcję Posła RP.


 

Działalność Studencka
W 2001 roku rozpocząłem działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Akademii Ekonomicznej, trzy lata później zostałem jego przewodniczącym. W tym czasie zbudowałem także od podstaw struktury Samorządu Studenckiego (w latach 2004-2005 byłem jego szefem) i zrealizowałem kilkanaście dużych projektów, takich jak coroczne święto studentów – Ekonomalia, akcja zbierania krwi – Wampiriada, Uczelniana Liga Piłki Nożnej, czy Targi „Podróże Nauka Praca”. Wraz z przyjaciółmi z NZS-u wspieraliśmy działalność opozycyjną na Ukrainie i Białorusi. W zorganizowanym przez nas marszu „Demokracja przede wszystkim” wzięło udział ponad 5 tys. osób. Dzięki temu opinia publiczna zwróciła wtedy uwagę na dramatyczną sytuację za naszą wschodnią granicą.


Rada Miejska Wrocławia
W latach 2006 – 2007 byłem radnym Wrocławia. Pracowałem w Komisji Statutowej, Budżetów i Finansów oraz Inicjatyw Gospodarczych, a także zainicjowałem powstanie Podkomisji ds. Stabilizacji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorców. Poza działalnością samorządową do 2007 roku prowadziłem własną firmę, zajmującą się m.in. organizacją jednych z cyklicznie odbywających się targów mieszkaniowych.


Od marca 2008 r.  do czerwca 2012 r. społecznie piastowałem funkcję Pełnomocnika Wojewody Dolnośląskiego ds. Euro 2012.


Praca w Sejmie

Od 2007 roku jestem posłem na Sejm RP. Podczas prac w trakcje VI, VII oraz VIII kadecji udało mi się zrealizować wiele projektów oraz wesprzeć wiele inicjatyw.

Zachęcam do zapoznania się z raportem z 10 lat mojej obecności w ławach poselskich i pracy na rzecz mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski.

Po więcej informacji zapraszam do również do działu Praca Poselska.

Dziękuję za każdy oddany na mnie głos.

Michał Jaros