Michał Jaros z wizytą na Różance

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Różanka, podobnie jak większość wrocławian i wrocławianek, wskazują na problemy związane z brakiem właściwej infrastruktury społecznej, w tym sportowej oraz potrzebę utworzenia terenów zielonych.

We Wrocławiu borykamy się z problemem niedostatecznej ilości drzew. Kwesta ta nie jest więc obca mieszkańcom Różanki. Warto zatroszczyć się też o tereny zielone, które pozwolą na zniwelowanie smogu. Trzeba stworzyć miejsca, gdzie można byłoby spacerować wśród uroków przyrody, a w upalne dni znaleźć schronienie w cieniu drzew. – skomentował  Michał Jaros, kandydat na Prezydenta Wrocławia.

Niewystarczająca ilość żłobków i przedszkoli, a także potrzeba utworzenia placów zabaw i infrastruktury sportowej stała się tematem interwencji posła Michała Jarosa do Prezydenta Miasta. Podniesiony został też wspomniany już problem konieczności zadrzewienia Miasta.

–  Trzeba mieć na uwadze dobro każdego mieszkańca Wrocławia. Dzieci marzą o placu zabaw. Nieco starsi wskazują na konieczność utworzenia miejsc, gdzie swobodnie można byłoby uprawiać sport czy spacerować. Rodzice chcieliby mieć łatwy dostęp do żłobków i przedszkoli dla swoich pociech. O to wszystko pytam w interwencji skierowanej do Prezydenta Wrocławia. Nie możemy też zapominać o potrzebach seniorów. W swoim programie „Bezpieczny Wrocław” wskazałem na rozwiązania, które sprawią, że wrocławscy seniorzy będą czuć się w swoim mieście komfortowo. Teraz pytam, jaki jest pomysł władz Wrocławia, oby osiedla stały się lepiej dostosowane do potrzeb tej grupy. – podsumował parlamentarzysta.