Interwencja w sprawie Ołtaszyna

Po złożeniu niemal dwa tygodnie temu zapytania poselskiego do Ministra Infrastruktury, którego tematem jest brak przejścia dla pieszych i rowerów oraz ścieżki rowerowej przy ul. Agrestowej we Wrocławiu, poseł Michał Jaros składa kolejne zapytanie oraz interwencję w sprawie problemów mieszkańców wrocławskiego Ołtaszyna.

Mieszkańcy Ołtaszyna mają kłopot ze szlabanem zlokalizowanym na części działki, która wydzierżawiona jest od Agencji Mienia Wojskowego osobom prywatnym. Problem jest o tyle istotny, że poruszanie się przez wskazany fragment ul. Poziomkowej we Wrocławiu pozwala na unikniecie korków, które są kłopotem dla kierowców korzystających z alternatywnych dróg. – stwierdził wrocławski parlamentarzysta.

Kandydat na urząd Prezydenta Wrocławia pyta Ministra Obrony Narodowej o możliwość wydzierżawienia opisywanego terenu przez Radę Osiedla Ołtaszyn albo powszechne udostępnienie przejazdu zlokalizowanego przy ul. Poziomkowej we Wrocławiu.

Parlamentarzysta skierował również interwencje do Prezydenta Wrocławia w sprawie trasy tramwajowej na Ołtaszyn oraz utworzenia na osiedlu miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu. Problemy te zostały poruszone podczas spotkania posła Michała Jarosa z mieszkańcami Ołtaszyna.

Ołtaszyn, podobnie jak większość wrocławskich osiedli zmaga się z problemem korków. Mieszkańcy są świadomi, że częściowo zostałyby one rozładowane dzięki korzystaniu przez nich z komunikacji miejskiej. Powszechnie wiadomo, że podróżujący tramwajami poruszają się szybciej niż użytkownicy autobusów czy samochodów. Rozciągniecie sieci tramwajowej na Ołtaszyn to kluczowa inwestycja dla jego mieszkańców. – skomentował kandydat na Prezydenta Wrocławia.

Kolejne z pytań, które zostało zawarte w treści interwencji, dotyczy stosunku Miasta do potrzeby utworzenia miejsc do aktywnego spędzania czasu na osiedlu Ołtaszyn.

Na wrocławskim Ołtaszynie brakuje miejsc takich jak na przykład skatepark. Cieszy mnie fakt, że młodzież sama podjęła się inicjatywy stworzenia podobnego miejsca. Niestety, nie należy ono do gwarantujących bezpieczeństwo. Brak miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu to kolejny problem do rozwiązania. – podsumował poseł Michał Jaros.