Interweniuję w sprawie Kleciny!

Poseł Michał Jaros w odpowiedzi na głosy mieszkańców Kleciny złożył interwencję poselską do prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Dotyczy ona problemu nieprzemyślanej rozbudowy osiedla, będącej efektem wydawania pozwoleń na budowę, mimo że ich plany nie są zgodne z obecną tam historyczną zabudową.

– Niestety za inwestycjami budowlanymi nie idzie rozbudowa dróg i miejsc parkingowych. W efekcie mieszkańcy osiedla utkną w gigantycznych korkach, a pozostawiane wszędzie samochody często powodują zagrożenia dla poruszających się tu mieszkańców – komentuje poseł Michał Jaros.

Wraz z oddaniem do użytku nowych budynków liczba zamieszkujących osób znacznie wzrosła, jednak inwestorzy w zdecydowanej większości przypadków nie zatroszczyli się o proporcjonalny wzrost liczby miejsc parkingowych. Nieprawidłowe parkowanie pojazdów często wywołuje zagrożenia w ruchu drogowym, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i mieszkanek Wrocławia.

Warto pamiętać, że znaczny napływ nowych mieszkańców wiąże się z koniecznością utworzenia lokalnej infrastruktury społecznej, której w okolicy brakuje. Wśród potrzeb za najpilniejsze uznaje się utworzenie żłobków, przedszkoli i szkół, Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz terenów zielonych, w tym parku.

Trzeba podkreślić, że problem, z którym borykają się mieszkańcy Kleciny jest we Wrocławiu powszechny. Dotyczy on również innych osiedli. W wielu miejscach miasta powstają nowe budynki, jednak częstokroć nie wiąże się to z rozbudową infrastruktury drogowej i społecznej, które powinny zostać uwzględnione w planach inwestycji – podsumował parlamentarzysta.