II Kongres Programowy – Pomysł Na Zmianę

Michał Jaros: Jestem kandydatem mieszkańców na Prezydenta Wrocławia, nie dlatego że chciałbym abyście zapomnieli, że jestem politykiem, ale dlatego żebyście pamiętali, że w tym szczególnym momencie stawiam problemy wrocławian wyżej niż polityczne barwy i koalicje. Te wybory powinny być o nas, o naszych potrzebach, ale przede wszystkim powinny być o zmianie.

Dziś we Wrocławiu odbył się II Kongres Programowy Michała Jarosa, podczas którego poruszone zostały trzy bardzo istotne z perspektywy Wrocławia tematy: ekologia, administracja oraz rewitalizacja i mieszkalnictwo. Przemówienie wygłosił również organizator Kongresu i kandydat na Prezydenta Wrocławia Michał Jaros.

Kazimierz Michał Ujazdowski mówi, że startuje w wyborach, by Prezydentem nie została Mirosława Stachowiak-Różecka. Jacek Sutryk mówi, że startuje w wyborach, by prezydentem nie został Kazimierz Michał Ujazdowski. Ja startuję w tych wyborach, by we Wrocławiu było mniej korków, byśmy czuli się bezpieczniej na ulicach, by wrocławianki i wrocławianie mieli lepszą pracę. To jest fundamentalna różnica pomiędzy nami, to jest ten prawdziwy wybór, przed którym stoją mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia. To jest odpowiedź na pytanie o co chodzi w tych wyborach – powiedział parlamentarzysta.

Podczas Kongresu o tym dlaczego Wrocław powinien zostać zalesiony i w jaki sposób to zrobić mówił dr Jarosław Zajączkowski. Na temat ekologii oraz o różnych przykładach projektów, które nie szkodzą środowisku, wypowiadał się Andrzej Waśków. Tomasz Bojęć wygłosił natomiast przemówienie o Mieście Społecznej Równowagi oraz o dobrej administracji, która powinna być efektywna, ale nie efektowna.

 Jeżeli chcecie zmiany we Wrocławiu to wybór jest bardzo prosty: Albo wybierzemy pomysł na zmianę, konkretny plan działania od pierwszego dnia. Pomysł na to jak krok po kroku walczyć z korkami, poprawić bezpieczeństwo i zadowolenie z pracy. Albo wybierzemy zmianę bez pomysłu, bez konkretnych rozwiązań. Ale musicie pamiętać, zmiana bez pomysłu nie jest żadną zmianą – podsumował poseł Michał Jaros.