Jaros: Badania pokazują, że istnieje przestrzeń do rozwoju wrocławskiego rynku pracy

Nieco ponad 66% wrocławian jest zadowolonych ze swojej pracy. To znaczy, że co trzeci z nas nie uważa swojej pracy za satysfakcjonującą. Wyraźnie pokazuje nam to przestrzeń do dalszego rozwoju w tym obszarze – powiedział poseł Michał Jaros w trakcie prezentacji wyników badań dotyczących propozycji zawartych w autorskim programie „Wrocław – Stolica Lepszej Pracy”.

Największe poparcie mieszkańców spośród propozycji zawartych w programie, które mają przyczynić się do dalszego rozwoju rynku pracy we Wrocławiu, zyskał pomysł wprowadzenia ulg podatkowych dla wrocławskich pracodawców, którzy regularnie podnoszą wynagrodzenia pracowników. Aż 82% ankietowanych uznało to rozwiązanie za skuteczne. Porównywalna ilość badanych poparła pomysł stworzenia rozwiązań pozwalających na godzenie pracy z życiem rodzinnym, czyli m.in. dodatkowe dni wolne dla rodziców czy dofinansowanie opieki dla dzieci. Również propozycje dot. powstania bezpłatnych miejsc do pracy zdalnej czy wprowadzania zachęt dla przedsiębiorców w postaci ulg podatkowych przypadły do gustu ponad 75% badanym.

Mam pomysł, jakie działania musi podjąć miasto, by zapewnić we Wrocławiu dobrze płatną i stabilną pracę. Zachęcam do zapoznania się z pełnymi wynikami badań oraz programem na stronie www.wroclawstolica.pl – zakończył poseł.