Jaros: Jestem gotów być wspólnym kandydatem opozycji

Dialog jest bardzo ważny w polityce. Ja nigdy od tego dialogu nie uciekałem i jestem do dyspozycji. Jeśli chodzi o wybory to z przyjemnością nawet jutro mogę stanąć i wyzywam każdego kandydata na tę debatę, chociażby panią Stachowiak-Różecką czy panią Chybicką. Jestem gotów stanąć do prawyborów, które mogą wyłonić wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Wrocławia – powiedział poseł Michał Jaros w trakcie programu „Rozmowa Dnia” w Radiu Wrocław.

Parlamentarzysta w trakcie audycji odniósł się m.in. do pomysłu stworzenia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi koalicji partii opozycyjnych.

Wyborcy oczekują wspólnych działań całej opozycji. Wierzę w to, że ta koalicja nie będzie tylko i wyłącznie skupiała się na dwóch podmiotach, na Nowoczesnej i PO. Wierzę, że dołączy do tego środowisko lewicy, że dołączy do tego porozumienia SLD, PSL. Jestem za tym, żeby skupić całą opozycję w jednym miejscu, żeby wybrać jednego wspólnego kandydata na prezydenta  – powiedział poseł.

Parlamentarzysta wypowiedział się również na temat jesiennych wyborów, podczas których wyłoniony zostanie nowy prezydent Wrocławia.

– Trzeba powiedzieć, że te ostatnie 25 lat dla Wrocławia to nie był łatwy czas. To był czas transformacji, trudnych zmian i decyzji. Jako wrocławianki i wrocławianie odnieśliśmy pewien sukces. Ten sukces był prowadzony przez trzech prezydentów – Zdrojewskiego, Huskowskiego i Dutkiewicza. Dzisiaj trzeba powiedzieć, że ten etap w historii Wrocławia się kończy. Czas na nowe otwarcie. Ale to nie tylko dyskusje o nowym kandydacie z tej czy innej partii czy stronnictwa. Kampania nie może być egoistyczna, skupiona na samej sobie. Musi być skupiona na realnych pomysłach i proponowanych rozwiązaniach codziennych problemów mieszkańców Wrocławia – zauważył parlamentarzysta.

Poseł odniósł się również do smogu, walka z którym stanowi obecnie poważne wyzwanie dla włodarzy miasta.

Smog jest dużym problemem we Wrocławiu, ale nie pojawił się z dnia na dzień. Można powiedzieć, że smog był z nami od wielu, wielu lat. Dzisiaj zauważamy ten problem w debacie publicznej. Już kilka lat temu apelowałem do polityków w tej sprawie, m.in. rozpocząłem z marszałkiem Przybylskim prace nad uchwałą Sejmiku. Ta uchwała weszła w życie – to ważne. Potrzebujemy jednak kolejnych rozwiązań, nie tylko na poziomie gmin, powiatów czy województw, ale także na poziomie państwa. Nowoczesna złożyła pakiet 5 ustaw mających na celu ograniczenie smogu i poprawę jakości powietrza, które jest zanieczyszczone w całej Polsce. Mam nadzieję, że te ustawy wejdą w życie jak najszybciej – zakończył parlamentarzysta.

 

Całość wywiadu do posłuchania na stronie Radia Wrocław:

www.radiowroclaw.pl/articles/view/76093/Michal-Jaros-Mam-nadzieje-ze-wygram-wybory-na-prezydenta-Wroclawia-w-I-turze-POSLUCHAJ