Jaros: Wrocław może stać się Stolicą Lepszej Pracy

Chcę, by Wrocławianie mieli dobrze płatną, nowoczesną pracę, którą mogą godzić z życiem rodzinnym i osobistym. Mam pomysł, jakie działania musi podjąć miasto, by zapewnić taką właśnie pracę we Wrocławiu – powiedział poseł na Sejm RP Michał Jaros podczas konferencji prasowej, związanej z prezentacją swojego nowego programu, dotyczącego rozwoju rynku pracy we Wrocławiu – Nie musicie wyjeżdżać za pracą do Warszawy, Poznania czy Gdańska, by dobrze zarabiać i cieszyć się życiem. Wrocław może stać się Stolicą Lepszej Pracy – dodał.

Poseł Michał Jaros, który oficjalnie ogłosił swój start w zbliżających się wyborach na Prezydenta Wrocławia, zaprezentował najważniejsze założenia swojego programu Wrocław: Stolica Lepszej Pracy, opierającego się na 3 filarach – Strefa Dobrych Zarobków, Wrocławska Przestrzeń Rozwoju i Przyjazna Praca. Założenia programu odnoszą się m.in. do kwestii dalszego podnoszenia wysokości płac we Wrocławiu, konieczności rozwoju technologicznego i wspierania innowacji w przedsiębiorstwach oraz stawianie na równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym wrocławianek i wrocławian.

W ostatnim czasie dyskusja publiczna w mieście skupiona jest raczej na osobach, a nie na realnych potrzebach mieszkańców. Praca to jeden z głównych aspektów funkcjonowania każdego z nas, dlatego przedstawiam program “Wrocław: Stolica Lepszej Pracy”, przez który chcę wprowadzić dyskusję na właściwe tory – powiedział poseł Jaros. Zachęcał również do zapoznania się z programem – Zapraszam na stronę www.wroclawstolica.pl, gdzie prezentuję wszystkie założenia programu.