Pomysł na Wrocław, smog, ordynacja – Rozmowa Echo24

– Zmiana przewodniczącej odbyła się w sposób demokratyczny. Tym różni się .Nowoczesna od wielu innych formacji politycznych w Polsce, że zarządzanie jest kolektywne. Demokratyzacja formacji powinna postępować i wierzę, że dzięki nowej przewodniczącej Katarzynie Lubnauer tak będzie, nie tylko na poziomie ogólnopolskim, ale również lokalnym. – powiedział poseł Michał Jaros w programie “Rozmowa Echo24”, wyemitowanego na antenie Echo24. – Z demokracją jest jak z trawnikiem ze znanej angielskiej anegdoty, należy ją pielęgnować i uczyć się jej przez wiele lat. W Polsce po roku 1989 wciąż trwa ten proces.

Redaktor Łukasz Kocur rozmawiał z parlamentarzystą również o problemie smogu na Dolnym Śląsku, który po raz kolejny powraca wraz ze startem okresu grzewczego, a przez to wzrostu zanieczyszczenia wynikającego z tzw. niskiej emisji. Rozmawiano również o programowych propozycjach .Nowoczesnej, które mają realnie przyczynić się do poprawy życia Polek i Polaków. Rozmawiano Poruszono też temat zapowiadanych zmian w ordynacji wyborczej.

– Potrzebujemy informacji, jaki będzie ostateczny kształt i przebieg procesu wyborczego. Niemniej jednak, nie można mówić tylko o opozycji i współpracy parlamentarnej. Istnieją też środowiska pozaparlamentarne, środowiska obywatelskie czy miejskie. Z nimi też należy rozmawiać. –

Podczas rozmowy poseł Michał Jaros zaznaczył też wyraźnie potrzebę debaty o programie, później zaś o personaliach. – Zaproponowałem program “Zielone Światło Dla Wrocławia”, który ma rozwiązać problem korków we Wrocławiu. Wkrótce pokażę kolejny program dotyczący mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. To ważna dyskusja, jaki ma być Wrocław po wyborach w 2018 r. – podsumował.