Michał Jaros w programie “Rozmowa Faktów” na antenie TVP 3 Wrocław

   – Jest dyskusja na temat programów, ja osobiście staram się rozmawiać o rozwiązaniach dotyczących komunikacji, jak ograniczyć korki. Zaprezentowałem program „Zielone Światło dla Wrocławia”, rozmawiam z mieszkankami i mieszkańcami Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Gotowy jest również projekt dotyczący utworzenia Wrocławskiego Związku Metropolitalnego, to zdecydowanie ułatwi nam wszystkim życie w całej aglomeracji,  będziemy mieli też zdecydowanie więcej środków na walkę z korkami czy też wspólną politykę przestrzenną. Są takie projekty, o których można już dzisiaj rozmawiać, które można już dzisiaj poprzeć – powiedział poseł Michał Jaros na antenie TVP3 Wrocław, gdzie wspólnie z posłem Piotrem Babiarzem z PiS rozmawiali w programie „Rozmowa Faktów” na temat przyszłorocznych wyborów samorządowych, które mają odbyć się jesienią 2018 r.

   W trakcie dyskusji poruszono również temat projektu ustawy, autorstwa PiS, zakazującej handlu w niedzielę, jak również o alternatywnej propozycji, przygotowanej przez klub poselski Nowoczesnej. Rozmawiano również o obchodach święta Halloween, które od kilku lat jest już obecne w naszym kraju.

   – Przede wszystkim trzeba powiedzieć jasno, że projekt, który wychodzi z podkomisji i był procedowany w Komisji, to jest projekt inny od tego projektu obywatelskiego, co zarzuca oczywiście Solidarność. Solidarność, która wydawałoby się, że wspierała i wspierana była przez PiS. Nagle się okazało, że ta ustawa jest inna. My proponujemy inne rozwiązanie, które jest dużo łatwiejsze pod względem merytorycznym i legislacyjnym, czyli każdy pracownik ma prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu. Załatwiłoby to ten pat, który dzisiaj jest między PiS-em a Solidarnością. Uważam, że każdy powinien sam decydować co chce robić. Oczywistym jest, że pracownik ma często obowiązek iść do pracy, w związku z tym my chcemy, aby miał prawo mieć dwie niedziele wolne. W długim okresie spowodowałoby to wzrost płac w niedzielę, bo przecież pracowników byłoby mniej i pracowałby ten, kto chciałby więcej zarobić – powiedział poseł Michał Jaros

   Na zakończenie zapytano gości o kandydatów na stanowisko Prezydenta Wrocławia i programach poszczególnych obozów politycznych na Dolnym Śląsku.

   – Prawda jest taka, że jeszcze dzisiaj nie mamy wyborów, jeszcze jest wiele miesięcy do ogłoszenia terminu wyborów, które zarządzi Prezydent RP Andrzej Duda. Jest czas na to, aby spokojnie podyskutować, do czego też namawiał Rafał Dutkiewicz, na temat Wrocławia, na temat przyszłości, na temat wizji, możemy się spierać na argumenty, wymieniać opiniami, natomiast czas na kampanię i ogłaszanie kandydatów dopiero nadejdzie za jakiś czas  zakończył parlamentarzysta.