Michał Jaros gościem “Debaty Politycznej” Radia Wrocław

   – Każdy powinien móc robić w niedzielę to, co uważa za konieczne. Nikt nie może nikomu narzucać czy można w tym dniu robić zakupy i pracować, czy też nie – zaznaczył poseł Michał Jaros podczas dzisiejszej rozmowy w Radiu Wrocław. Gośćmi Przemysława Gałeckiego w audycji „Debata Polityczna” byli przedstawiciele partii opozycyjnych oraz rządzącej.

   Rozmowa dotyczyła kontrowersyjnego projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę, autorstwa rządu PiS. Zgodnie z założeniami tego projektu, w niedziele obowiązywałby w Polsce zakaz sprzedaży. Obóz rządzący pod naciskiem wielu niezadowolonych środowisk próbuje wprowadzać do projektu zmiany, które zakładają dwie niedziele w miesiącu, podczas których handel byłby dozwolony.

  – Obecny projekt zakłada wiele błędów merytorycznych, ale również i legislacyjnych, co może skutkować zakwestionowaniem go przez Komisję Europejską. Nowoczesna złożyła własny projekt ustawy, który  pozwala na prowadzenie działalności we wszystkie dni tygodnia, ale gwarantuje dla wszystkich pracowników dwie wolne niedziele, zapewnione przez pracodawcę. Wystarczy ten projekt poprzeć – powiedział parlamentarzysta zapytany o swoją opinię dotyczącą tego projektu.

   W trakcie audycji poruszono również temat zapowiedzianych  zmian w rządzie, ogłoszonych przez Beatę Szydło, jak również sytuacji politycznej w Katalonii, która prowadzi działania niepodległościowe, chcąc odłączyć się od Hiszpanii.

   – Życzyłbym sobie, aby każdy z ministrów w rządzie premier Szydło prezentował postawę minister Streżyńskiej. Zaś jej nazwisko pojawiające się w kontekście zmian w rządzie to absurd. Kto zaś podpadł moim zdaniem najbardziej i mogą zostać wymienieni? Minister Waszczykowski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak i minister środowiska  Jan Szyszko, który to środowisko konsekwentnie dewastuje – podsumował parlamentarzysta, odnosząc się do zapowiadanych zmian w rządzie.