Licznik Zmiany wyrazem poparcia dla likwidacji korków we Wrocławiu

Zakończyliśmy dzisiaj etap konsultacji programu “Zielone Światło dla Wrocławia” i przystępujemy do kolejnego, którym jest kampania informacyjna. Chcemy, aby każdy mógł dowiedzieć się o istnieniu programu, który realnie rozwiąże problem korków w stolicy Dolnego Śląska. Dzisiaj uruchamiamy “Licznik Zmiany” na stronie www.wroclawbezkorkow.pl. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i całej aglomeracji do odwiedzenia strony i okazania swojego poparcia dla programu – powiedział w czasie konferencji prasowej poseł Michał Jaros.

“Licznik Zmiany” to narzędzie, które pozwoli pokazać jak ważny dla mieszkańców jest skuteczny plan, który pozwoli uporać się z problemem korków. Każdy wrocławianin i wrocławianka może walczyć z korkami pojawiającymi się na ulicach naszego miasta i całej aglomeracji, wystarczy odwiedzić wspomnianą stronę i przez to pokazać władzom miasta, że zależy nam wszystkim na wdrożeniu założeń programu “Zielone Światło dla Wrocławia” i efektywnej walce z problemem korków.

Podczas konferencji parlamentarzysta podsumował również konsultacje społeczne programu “Zielone Światło dla Wrocławia”. Poseł zaprezentował również raport z konsultacji, który uwzględniał pomysły oraz uwagi przekazane przez mieszkańców, w tym m.in. wprowadzenie wspólnego biletu komunikacyjnego dla całej metropolii, poprawę efektywności Inteligentnego Systemu Transportu we Wrocławiu, budowę Mostu Wschodniego czy dalszy rozwój sieci tramwajowej.

Od sierpnia do września br. na wrocławskich osiedlach przeprowadziłem konsultacje społeczne programu Zielone Światło dla Wrocławia. Odbyły się łącznie na 27 osiedlach, na których zgłoszono ponad 200 uwag do mojego programu. Dzisiaj nie kończymy, ale rozpoczynamy nowy etap. Głos mieszkańców jest najważniejszy, ponieważ to bezpośrednio na ich życie wpływ będą miały zmiany proponowane w programie. Dlatego uwagi wrocławian muszą być brane pod uwagę. Cieszy mnie, że wiele z nich było już uwzględnionych jako założenia „Zielonego Światła dla Wrocławia”, co świadczy o jego realnej sile – zakończył parlamentarzysta.