Ukończenie drogi ekspresowej S5 na odcinku Korzeńsko – Wrocław musi być priorytetowe, jej otwarcie to korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców.

     – Opóźnienie w budowie drogi ekspresowej S5 na odcinku Korzeńsko – Wrocław to kolejne utrudnienia dla kierowców. Ukończenie tego fragmentu trasy powinno być priorytetowe ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno mieszkańców, jak i przewoźników oraz przedsiębiorców – w ten sposób poseł Michał Jaros skomentował opóźniającą się budowę drogi szybkiego ruchu.

    Droga ekspresowa S5 na odcinku Poznań-Wrocław ma połączyć województwo wielkopolskie z województwem dolnośląskim. Dzięki takiej drodze ekspresowej dojdzie do poprawy warunków transportu dalekobieżnego i regionalnego. Odcinek drogi między Poznaniem i Wrocławiem powinien być oddany do użytku w 2019 r., natomiast odcinek Korzeńsko-Wrocław jeszcze w tym roku. Jak jednak informują media, odcinek nie zostanie oddany do użytku w planowanym terminie

     – Budowa odcinka wartego prawie 2 mld złotych powinna przebiegać zgodnie z harmonogramem. O przyczyny takiego opóźnienia pytam w interpelacji Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka – zakończył poseł Michał Jaros.