Maślice zasługują na długoletni plan rozwoju

Musimy wspólnie pracować nad poprawą jakości życia mieszkańców wrocławskich osiedli. Maślice rozwijają się dynamicznie i potrzebują mądrego planowania oraz strategicznego planu rozwoju. Powstanie linii tramwajowej czy rozwój kolei aglomeracyjnej z pewnością wpisuje się w te założenia – w ten sposób poseł Michał Jaros skomentował swoją wizytę na Maślicach, w czasie której spotkał się z członkami Rady Osiedla Maślice i miał okazję porozmawiać o ważnych dla mieszkańców problemach. Wraz z parlamentarzystą w spotkaniu uczestniczyła również wiceprezydent Wrocławia, Magdalena Piasecka.

Wspólnie z radnymi osiedlowymi odbyli ponad 3-kilometrowy spacer po osiedlu, w czasie którego goście mogli na własne oczy przekonać się o występujących brakach w infrastrukturze czy problemach z transportem publicznym. Następnie w siedzibie Rady Osiedla Maślice odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano z mieszkańcami m.in. na temat ogromnego potencjału drzemiącego we wrocławskich osiedlach oraz braku systemowych rozwiązań, które umożliwiłyby jego wykorzystanie z korzyścią dla wszystkich wrocławian i wrocławianek.

Wiceprezydent Magdalena Piasecka miała dzisiaj okazję podpisać Deklarację Maślicką, której zadaniem jest przeciwdziałanie chaotycznej rozbudowie osiedla oraz integrowanie osób mieszkających na jego terenie. Ja miałem przyjemność złożyć swój podpis pod tą deklaracją kilka miesięcy temu, jednak jej postulaty pozostają aktualne do dziś. Maślice zasługują na długoletni, a nie krótkofalowy plan rozwoju – zakończył poseł Michał Jaros.