Zielone Światło dla Wrocławia – rozwiązanie problemu korków we Wrocławiu

Dzisiaj aglomerację również musimy traktować jako Wrocław, bo przecież do Wrocławia wjeżdża codziennie prawie 200 tysięcy samochodów. Musimy zaoferować mieszkańcom, którzy wyprowadzili się ze stolicy Dolnego Śląska inną formę wjazdu do Wrocławia, dojazdu do szkoły i dojazdu do zajęć codziennych. Tak samo jeśli chodzi o centrum – powiedział poseł Michał Jaros w programie „Szach Mat” na antenie Echo24. Gośćmi programu byli również Karol Przywara z DRS, Patryk Hałaczkiewicz z Bezpartyjnych Samorządowców, Mirosław Lach z PiS oraz Henryk Koczot z Platformy Obywatelskiej.

Głównym tematem programu był problem z komunikacją i korkami we Wrocławiu.

Wg posła Jarosa, jest to kwestia jakości życia wszystkich mieszkańców, dojazdu codziennie do pracy i szkół. Zaproponowany program „Zielone Światło dla Wrocławia” ma na celu  „odkorkować” Wrocław. Jest on kompleksowy i komplementarny, nie wyklucza nikogo z przestrzeni publicznej, czyli obejmuje kierowców, pieszych, rowerzystów, osoby, korzystające z komunikacji zbiorowej, ale też co najważniejsze obejmuje trzy różne obszary miasta, bo nie można zlikwidować korków tylko i wyłącznie np. w centrum albo w aglomeracji.

W czasie programu goście dyskutowali również na temat sprzedaży WKS Śląska Wrocław.

Nam, wszystkim mieszkańcom Wrocławia zależy na tym, aby to była rzeczywiście długoletnia perspektywa, strategiczny plan dla Śląska, z budową Akademii Piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia, ze skautingiem, z przebieraniem zawodników z całego regionu, a nawet z subregionu i z innych województw. Musimy wypracować odpowiedni mechanizm i moim zdaniem miasto w jakimś stopniu musi uczestniczyć w tym w procesie szkolenia młodzieży, w procesie kształtowania kibicowania na stadionie tak, żeby to była część miasta, bowiem Śląsk Wrocław jest w mieście, jest atrakcją miasta i jest w DNA miasta – zakończył parlamentarzysta.