PiS nastawia Polaków przeciwko temu co nie polskie

To co robi PiS w całej Polsce, wykorzystując wszystkie możliwe kanały, zaczynając od mediów społecznościowych, kończąc na mediach narodowych, bo tak je nazwaliście, to jest szczucie Polaków przeciwko wszystkiemu temu co nie polskie. Przestrzegam przed tym. Będzie to bardzo trudne do odwrócenia, bo jest to działanie na podświadomość Polek i Polaków – w ten sposób poseł Michał Jaros skomentował politykę rządu PiS w „Debacie Politycznej” w Radiu Wrocław. Pozostałymi gośćmi programu byli również Robert Pieńkowski z PiS, Marek Łapiński z PO, Karol Przywara z DRS oraz Dariusz Stasiak z Bezpartyjnych Samorządowców.

Goście programu rozmawiali o deklaracji prezydenta Wrocławia oraz prezydentów 10 innych polskich miast w sprawie gotowości do przyjęcia uchodźców.

Decyzje prezydentów są bardzo szlachetne, ale wszystko zależy od decyzji ministra PiS. Jeżeli jego decyzją jest, że nie przyjmie uchodźców, to nie przyjmie uchodźców. Niestety tutaj prezydenci nie mają nic do powiedzenia – powiedział parlamentarzysta.

W programie poruszony został również temat wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, a także jego późniejszej wizyty w Niemczech.

To wspaniałe wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce to jest gest. Wiele takich gestów w przeszłości mieliśmy. Dnia 3 września 1939 r. Francja i Wielka Brytania wypowiedziały wojnę Niemcom i przez kilka tygodni nic się nie działo w tym wymiarze. Mam nadzieję, że te gesty Trumpa nie służą wyłącznie temu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę również wizytę w Hamburgu, to jednak mimo wszystko łechtanie się dwóch prezydentów, Putina i Trumpa, nie było dla nas czymś pozytywnym – zauważył poseł Michał Jaros.

Cała rozmowa dostępna jest pod linkiem.