Wyzwania stojące przed nowym prezydentem Wrocławia

FOT: Radio Wrocław

Kampanię na rzecz odkorkowania Wrocławia powinien prowadzić każdy polityk w mieście. To jest najważniejszy problem, z którym borykają się wrocławianki i wrocławianie każdego dnia – powiedział poseł Michał Jaros w trakcie programu „Debata Polityczna” na antenie Radia Wrocław. Pozostałymi gośćmi programu byli Dariusz Stasiak z Bezpartyjnych Samorządowców, Jerzy Gierczak z Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Michalak z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i Renata Granowska z Platformy Obywatelskiej. Jednym z  tematów poruszonych w czasie programu były wybory na prezydenta Wrocławia.

Przed nowym prezydentem wiele wyzwań, tak jak przed wszystkimi samorządami w Polsce, bo przed nami nowa perspektywa unijna. Długi po wielkich inwestycjach zostają, będą spłacane przez wiele lat. Nowy prezydent Wrocławia musi zaplanować to co najważniejsze – budżet – powiedział poseł Michał Jaros.

Goście programu rozmawiali również o Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.

Rząd PiS i minister Patryk Jaki zrobili z tej komisji komisję polityczną, która będzie służyła kampanii wyborczej i jej przewodniczącego, który buduje sobie nazwisko dla pełnienia przyszłych funkcji. Mamy poważne wątpliwości, czy ta komisja jest naprawdę “weryfikacyjna”. Obawiam się, że będzie wykorzystywana politycznie, a na krzywdzie ludzkiej nie powinna być robiona polityka – stwierdził parlamentarzysta.