Przyszłość Polski ujęta w programie .Nowoczesnej

   Dziś w siedzibie dolnośląskiej Nowoczesnej odbyła się konferencja z udziałem Pani Wicemarszałek Sejmu RP Barbarą Dolniak i innymi posłami Nowoczesnej – Elżbietą Stępień,  Michałem Jarosem oraz Krzysztofem Mieszkowskim jak również przedstawicielami wrocławskich struktur – Krzysztofem Bryłką i Dariuszem Ślusarkiem. Tematem spotkania była przyszłość Polski, związana z programem .Nowoczesnej, jak również zwrócenie uwagi na szereg działań rządu PiS, które ingerują w działalność społeczną i obywatelską, w takich obszarach jak wolność słowa, przestrzeganie prawa i Konstytucji czy też naciski wywierane na kulturę.

– Obecny rząd nie słucha nikogo poza sobą. Nowoczesna choć jest młodym ugrupowaniem, potrafiła stworzyć program, który obejmuje m.in. gospodarkę, ochronę życia i zdrowia Polaków jak również zmiany w polskim prawie i sądownictwie czy też przepisach dotyczących ochrony środowiska i ekologii – tymi słowami poseł Elżbieta Stępień opisała niektóre założenia programowe Nowoczesnej na poziomie samorządowym jak i ogólnopolskim.

   Obecni na konferencji przedstawiciele Nowoczesnej mówili również o zbliżających się wyborach samorządowych, które są wyborami niezwykle ważnymi w obliczu zagrożenia, jakim jest wizja przejęcia władzy przez PiS również na poziomie samorządowym. Zebrani wyrazili również swoje zaniepokojenie dotyczące obecnego funkcjonowania polskiej kultury.

–  To sytuacja absolutnie niedopuszczalna w kraju demokratycznym.  Nie możemy uprawiać cenzury i ograniczać wolności słowa i wolności twórczej. Dotyczy to sądów, gospodarki, samorządów, kultury i mediów – to słowa posła Mieszkowskiego, dotyczące szkodliwej działalności PiS.

  Zaproszeni goście wyrazili również swoje zadowolenie dotyczące wycofania się z planów wprowadzenia niekonstytucyjnego prawa dotyczącego dwukadencyjności w samorządach, które miałoby działać wstecz. Nowoczesna od początku jest za wprowadzeniem dwukadencyjności, jednakże z poszanowaniem prawa i Konstytucji.

– Nowoczesna jest dziś Polsce potrzebna. Mamy swój program i nie boimy się prezentować go wszystkim – mieszkańcom naszych miast, regionów i kraju. Jesteśmy formacją, która stale się rozrasta i podczas zbliżającego się Kongresu  będziemy o tym głośno mówić. Również o naszych ideach i wartościach – tymi słowami poseł Michał Jaros zapowiedział niedzielny Kongres Nowoczesnej w Warszawie i odniósł się do obecnego kształtu struktury i programu partii Ryszarda Petru.