Brak zgody na przemoc wobec zatrzymanych – interpelacje ws. śmierci Igora Stachowiaka

Niedopuszczalne jest, żeby funkcjonariusze Policji używali przemocy jako środka mającego zmusić zatrzymanych do udzielenia im informacji. Polska powinna być państwem prawa i nigdy nie będzie naszego pozwolenia na tego typu zachowania. Policjanci i ich przełożeni muszą ponieść zasłużoną karę. Rząd PiS, Ministrowie Błaszczak i Ziobro po raz kolejny ponoszą porażkę. Kosztowała ona niestety ludzkie życie – powiedział poseł Michał Jaros w sprawie śmierci na Komisariacie Policji 25-letniego Igora Stachowiaka.

Młody mężczyzna został aresztowany przez policjantów 15 maja ubiegłego roku. Po tym jak został przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej, był on traktowany przez funkcjonariuszy w sposób skandaliczny. Zakuty w kajdanki i obezwładniony mężczyzna był duszony i rażony paralizatorem w policyjnej toalecie.

Do dzisiaj nie znamy odpowiedzi na pytanie kto i w jakim stopniu przyczynił się do śmierci 25-latka. Prokuratura działa opieszale i nieudolnie. O przedłużające się postępowanie prokuratorskie pytam w interpelacji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Drugą interpelację w tej sprawie wystosowałem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Chcę się dowiedzieć dlaczego decyzję o zwolnieniach Minister podjął dopiero po opublikowaniu nagrania z tasera oraz dlaczego wobec funkcjonariuszy, którzy torturowali ofiarę, nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje – poinformował poseł Michał Jaros.

skan - Igor S. - 2 skan - Igor S.