Wrocławianie popierają rozwiązania z programu Zielone Światło dla Wrocławia

01.08.2017

    – To jest już kolejny etap po prezentacji elementów programu Zielonego Światła dla Wrocławia. Cały czas rozmawiamy z mieszkańcami, teraz rozmawialiśmy również za pośrednictwem internetu, sprawdziliśmy opinie na temat tego jak poszczególne elementu programu Zielonego Światła dla Wrocławia oceniają mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia – powiedział poseł Michał Jaros w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w we wrocławskiej siedzibie .Nowoczesnej. Podczas konferencji zaprezentowane zostały wyniki badań opinii i postaw mieszkańców Wrocławia dotyczących komunikacji, przeprowadzone w dniach 5-6 lipca w stolicy Dolnego Śląska.

    – Na początku oczywiście pojawiło się pytanie o priorytetowość problemu korków we Wrocławiu w skali od 1 do 5. Aż 85 % mieszkańców odpowiada, że to jest bardzo duży problem dla Wrocławia – stwierdził parlamentarzysta.

    Wśród przedsięwzięć, które mogą przyczynić się do zmniejszenia korków we Wrocławiu 84% ankietowanych wskazało organizację robót drogowych w nocy, tak aby w ciągu dnia prace prowadzone na drogach nie utrudniały dodatkowo przejazdu. Ok. 80% mieszkańców wskazało, że wybudowanie sześciu nowych tras tramwajowych, na Psie Pole, Jagodno, Ołtaszyn, Swojczyce, Muchobór i Nowy Dwór przyczyni się w dużym i bardzo dużym stopniu do zmniejszenia korków w stolicy Dolnego Śląska. Brak alternatywnych środków transportu dla mieszkańców tych osiedli to istotny powód korków we Wrocławiu, a tramwaj będzie najlepszym sposobem na skomunikowanie z centrum odległych dzielnic.

    Aż 77% mieszkańców stwierdziło, że zastosowanie inteligentnego systemu sygnalizacji świetlnej, dostosowanej do pory dnia, przyczyni się do zmniejszenia korków we Wrocławiu. Stworzenie systemu informującego kierowców o utrudnieniach i optymalnych objazdach podczas remontów dróg, zdaniem 75% badanych powinno realnie wpłynąć na zmniejszenie ruchu na wrocławskich ulicach. Wśród rozwiązań mających przyczynić się do zmniejszenia korków ankietowani wskazywali również wprowadzenie bardziej atrakcyjnych ulg na komunikację miejską(74%), stworzenie kolei aglomeracyjnej we Wrocławiu(74%), wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w ścisłym centrum Wrocławia(73%), utworzenie 20 tys. nowych miejsc parkingowych(63%), domknięcie Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia(69%) oraz stworzenie aplikacji miejskiej informującej o zdarzeniach drogowych, objazdach oraz wolnych miejscach parkingowych(69%).

    – Rozpoczynamy etap następny, czyli już nie tylko internet i badanie opinii, dyskusja cały czas się toczy, chociażby na moim profilu na Facebooku, spływają do nas także wiadomości ze strony www.wroclawbezkorkow.pl. Ale co najważniejsze, wychodzimy do mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, będziemy rozmawiali o konkretnych problemach i konkretnych rozwiązaniach. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w Parku Grabiszyńskim 12 sierpnia o godzinie 14:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, będziemy prezentować rozwiązania dla części południowo-zachodniej Wrocławia, czyli dla osiedli Oporów, Grabiszyn, Grabiszynek, Borek, Muchobór Wielki, Muchobór Mały i Klecina Oporowa – zakończył poseł Michał Jaros.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Wczoraj Petru, dziś być może sędziowie i dziennikarze, a jutro każdy z was! - inwigilacja posłów i opozycji

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Zwiększenie ilości prac drogowych prowadzonych w nocy to mniejsze utrudnienia dla mieszkańców Wrocławia